UNI LOGISTICS SYSTEM
uni-eco

ECO LOJISTIK

ÇEVRECİ / YESİL LOJİSTİĞİ DESTEKLİYORUZ, ÖNERİYORUZ.

Insan vucüdü doğumunda yaklaşık 160-170 yıl yaşayabilecek kapasiteye sahip olduğu bilim adamları tarafından bildirilmektedir. Ancak bu oranın çoğunu kullanamıyoruz.

(Dünya Sağlık Örgütü verilere gore Dünya’da insan ömrü ortalama 63.5 yıldır)

Nedenlerini sıralamaya kalkarsak bir çok şey sıraya girecektir.

Yaşadığımız Dünya’ya vermiş olduğumuz zarar son yıllarda insanların da farkına vardığı “Küresel Isınma” ve bununla birlikte gelen olumsuz sonuçlardır.

Ekosistem dengesinin bozulması yaşlı dünyamızın belini biraz daha bükmektedir.

Küresel Isınma faaliyetlerimizde bizim gibi lojistik hizmeti veren firmaların da payı olduğunu kabul ediyor, sorumlu davranmaya çalısıyoruz ve meslektaşlarımızı da bu sorumluluğa davet ediyoruz.

Dünya genelinde ki hava kirliliğinin yaklaşık %35 bize ait olduğu araştırmacılar tarafından belirtilmektedir. Sadece taşıma faaliyetlerinde kullanılan araçların havaya bıraktığı karbonmonoksit, hidrokarbon,azotoksit ve diğer çeşitli partiküller ile beraber sektörün içine aldığı diğer ekipmanlarla bu oran belki biraz daha yükselmekte. Çevreci /Yeşil lojistik maliyetleri biraz daha arttıracak olsa da rekabetin en önemli unsurunun navlun faktörü olduğu pazarda, sadece çevreci olduğu için nakliye masraflarını daha fazla ücret ödeyerek taşıtacak üretici firmaları düşünmek biraz ütopya olacaktır.

Daha yeşil bir dünya oluşturmak için fiyat unsurunu ortadan kaldıramadığımız için, küçümsemeden bazı önlemleri kendimizce almaktayız.

- Taşıma sistemlerini mümkün olduğunca demiryolu taşımacılığına çevirme görüsümüzü müşterilerimize sunuyoruz.

- Gider kalemlerimizi düşürüyoruz, elektrik kullanımını minimuma indirgemeye çalışıyoruz. LED ışık sistemini kullanıyoruz.

- Gün ışığından daha fazla yararlanmak için çatısı cam depolar tercih ediyoruz.

- Butik araç filomuzu Euro-5 tipi araçlara dönüştürdük.

- Kağıt tüketimini ortadan kaldırmak için dijital arşivleme sistemine geçiş yaptık.

Tüm Dünya’da bilinçlenen ve gelişmiş ülkelerde yeni teknojilerle beraber yüksek hızlı trenlerle yapılan yük taşımacılığının daha çevreci olduğunu biliyor önümüzdeki dönemde “belirlenmiş yeşil düşünce şartları dahilinde” ülkemizdeki demiryolu ağının özelleştirilmesini yada bilinçli olarak devlet kontrolünde ele alınmasını gönülden destekliyoruz.

Hepimizin taşın altına elimizi koyma gerçeğini göz ardı etmeden, global dünyamızı daha yeşil, yapmalıyız.

Uni Logistics System